Muszla ostrygi na bezsenność i skołatane nerwy 

Katarzyna Tyczyńska

Certyfikowana naturopatka,Terapeutka Medycyny Chińskiej, wykładowca

Nie każdy wie, że farmakopea medycyny chińskiej zawiera nie tylko setki ziół, stanowiących różne części roślin, ale również produkty zwierzęce (kości, skóra, owady, a nawet odchody) oraz minerały.

Składniki lecznicze możemy przyjmować nie tylko w postaci wywarów, tinktur, maści, ale także w dość oryginalnej formie, różnego rodzaju receptur służących do ogrzewania punktów akupunkturowych z użyciem moksy.

MU LI – właściwości w medycynie chińskiej

Muszla ostrygi (MU LI) to produkt, który znajduje się w wielu formułach leczniczych dla kobiet. Jego silne działanie odpowiada na częste problemy Pań, w szczególności po 35 roku życia.

Muszla ostrygi ma działanie uspokajające. Wnikając do meridianów Wątroby oraz Serca uspokaja natłok myśli, z towarzyszącym mu lękiem i kołataniem serca. Wspaniale również poprawia sen.

Zakotwicza unoszącą się energię Yang, która nie jest przytrzymywana w dole ciała z powodu wyczerpania Yin – jest to częsty syndrom u kobiet w okresie menopauzalnym, ale także przepracowanych, zmęczonych i znerwicowanych.

Stosowanie MUSZLI OSTRYGI zapobiega wyciekaniu płynów- nie tylko w postaci nadmiernych potów nocnych, ale także nadmiernego oddawania oraz nietrzymania moczu, obfitych krwawień z powodu niedoboru Yin.

Jako, że jest ziołem słonym rozpuszcza guzki oraz zmiękcza twardości (guzki tarczycy, szyi).

Zawiera duże ilości wapnia, jest surowcem zasadowym, dlatego będzie leczyć nadkwasotę żołądka.

Choć MU LI stosujemy zwykle w formułach ziołowych z innymi ziołami, możemy korzystać z jej dobroczynnych właściwości w warunkach domowy, wykorzystując moksę.

muszla-ostrygi-medycyna-chinska

MOKSA NA MUSZLI OSTRYGI

Moksa na muszli ostrygi

Muszla ostrygi na podkładzie z soli ogrzewana dodatkowo moksą, polecana jest niemalże wszystkim Paniom. Zabiegi możesz wykonywać w domu, a cudowną, otulającą moc tej starożytnej receptury zauważysz już po pierwszym użyciu.

Oba składniki wnikają w najgłębsze warstwy organizmu. Są zimne i ciężkie, co ma swoje konotacje do Jing – naszej najbardziej ukrytej substancji, wzmacniając nas na najgłębszym z możliwych poziomów.

Ciepło moksy wraz ze ściągającymi energię w dół, uspokajającymi właściwościami soli oraz muszli ostrygi utulą Cię do snu, dając poczucie zakorzenienia, ześrodkowania oraz bezpieczeństwa.

JAK TO SIĘ ROBI?

  • Do bawełnianego woreczka (gdy nie miałam, używałam ściereczki) wsyp sól himalajską. Najlepiej żebyś sól gruboziarnistą zmieliła w młynku do kawy.
  • Na to połóż muszlę ostrygi. Są one do kupienia np. w MAKRO. Całe ostrygi oczywiście, które trzeba później zjeść.
  • Do muszelki włóż kulkę dobrze ubitej moksy
  • Wyjdź na balkon i kadzidełkiem podpal moksę
  • Kiedy przestanie dymić, połóż woreczek na pępku i rokoszuj się miłym ciepłem oraz mocą MU LI oraz soli himalajskiej.

Moksa na muszli ostrygi i soli dociera w najgłębsze rejony naszego ciała, dosięgając JING

ostrygi-katarzyna-tyczynska

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Blog
0 0 votes Article Rating [...]
0 0 votes
Article Rating

Zapisz się na mój newsletter

Dziękuje. Zapisałeś się właśnie na mój newsletter!

Share This